Головна

Центр рентгенендоваскулярної діагностики та лікування

      Коронарографія — рентгенконтрастний метод дослідження артерій серця, є найбільш достовірним способом діагностики ішемічної хвороби серця (ІХС), дозволяє точно визначити анатомію вінцевих артерій, оцінити характер, локалізацію та ступінь звуження (стенозу) артерії. Метод є «золотим стандартом» в діагностиці ішемічної хвороби серця, дозволяє вирішити питання щодо вибору тактики подальшого лікування (оптимізація медикаментозного лікування, балонна ангіопластика, стентування, коронарне шунтування).

На фотографіях Ви можете переглянути ліву і праву артерії в різних проекціях

Підготовка до коронарографії

     Коронарографія проводиться в умовах стаціонару (оформляється історія хвороби), та зазвичай проводиться у день поступлення в лікувальний заклад. Необхідно мати загальноклінічні аналізи, зокрема – креатинін, сечовина (біохімічний аналіз крові). У день обстеження не вживайте їжу та напої. Ліки приймайте згідно з призначеннями Вашого лікуючого лікаря, запивайте їх невеликою кількістю води. У випадку, якщо у Вас алергія на будь-які лікарські засоби (новокаїн, йод) -  повідомте про це медперсонал.

Обстеження

     Діагностична процедура коронарографії проводиться в стерильних умовах рентген-операційної. Артеріальний тиск та робота Вашого серця будуть моніторуватися протягом обстеження. На руку буде накладено манжету для вимірювання артеріального тиску. Також будуть накладені електроди для контролю роботи серця. На передпліччі буде встановлено венозний катетер, через який будуть вводити ліки. Медична сестра підготує ділянку пункції судини (зап`ясток або пах). Далі лікар знеболить місце пункції анестетиком та виконає пункцію (прокол) артерії. Через катетер в ділянці зап`ястка лікар послідовно виконає контрастування судин серця, введе контрастну речовину (спеціальний барвник) та виконає зйомки Ваших коронарних артерій в різних проекціях. Після завершення обстеження катетер буде видалено, лікар виконає притискання артерії в місці пункції (гемостаз) та накладе асептичну тиснучу пов’язку. Вас доставлять у палату та перекладуть на ліжко.

Після обстеження

     У випадку, якщо обстеження проводилося через руку, Вам дозволять вставати з ліжка через 2-3 години. Обов’язково, через 1 годину після обстеження, Вам потрібно почати вживати рідину (звичайну негазовану воду) та випити 1-1.5л до вечора. Це потрібно для  виведення контрастної речовини з організму. Вживати їжу можна через 3 години після обстеження. Наступного ранку Вам знімуть тиснучу пов’язку з місця пункції. Ви повинні самостійно слідкувати за місцем пункції протягом 3-х днів після обстеження, двічі на день обробляти антисептиком.

Детальна інформація за тел. 067 592 7999 Курилець Юрій Тарасович,

інтервенційний кардіолог

центр рентгенендоваскулярної діагностики та лікування

Обласна клінічна лікарня, вул.Федьковича, 91, м. Івано-Франківськ.