Спеціальні можливості

Історія лікарні

Історія лікарні

Головний лікар обласної клінічної лікарні м. Івано-Франківська, Заслужений лікар України, має вищу кваліфікаційну категорію з організації та управління охороною здоров’я, кандидат медичних наук, лікар-хіруг-стоматолог вищої кваліфікаційної категорії.

Народився 8 червня 1974 року в містечку Городенка, що на Івано-Франківщині в сім’ї медичних працівників. Середню школу закінчив вже у м.Івано-Франківську, куди згодом переїхала на постійне місце проживання вся родина.

1995 року закінчив Івано-Франківську медичну академію за фахом стоматологія. 1995-1996 роках на базі спеціалізованого відділення щелепно-лицевої хірургії обласної клінічної лікарні м.Івано-Франківська пройшов інтернатуру за «спеціальністю хірургічна стоматологія».

З 1996 року по 2008 рік працював на посаді лікаря хірурга –стоматолога відділення щелепно-лицевої хірургії, одночасно працював на кафедрі дитячої стоматології, де 2004 року захистив кандидатську дисертацію, а з 2005 року – доцент кафедри дитячої стоматології.

2008 року Грищук Остап Іванович очолив колектив обласної клінічної лікарні. Автор 28 наукових робіт, 2 раціоналізаторських пропозицій, неодноразовий учасник міжнародних та Всеукраїнських конференцій з питань хірургічної стоматології.

У 2009 році нагороджений грамотою Івано-Франківської обласної державної адміністрації, 2012 року – Грамотою Голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я «Флагмани сучасної медицини».

У 2016 році отримав почесне звання «Заслужений лікар України».

Веде активний спосіб життя, захоплююся футболом, гравець лікарняної футбольної команди. З інших видів спорту – захоплюється великим тенісом. Також багато і активно подорожує. Плани на майбутнє – пов’язані з професійною діяльністю. Докласти максимум зусиль на розвиток медицини Прикарпаття, щоби рівень надання медичної допомоги у нас був не нижче, ніж у Європі.

Впродовж останніх років основна увага направлена на оснащення закладу новою лікувально-діагностичною апаратурою та обладнанням. Інтенсивно впроваджуються новітні медичні технології, найсучасніші методи діагностики та лікування, освоюються прогресивні оперативні втручання, а саме розширення малоінвазивної та ендоскопічної хірургії.

Стрімко набуває розвитку кардіохірургія: вперше в області проведена операція на відкритому серці, на новому рівні розпочато оперативні втручання на магістральних судинах, збільшився обсяг операцій зі встановлення кардіостимуляторів, проведення коронарографій, стентування та емболізації судин. Вперше в області виконана операція по видаленню пухлини нирки лапароскопічним методом, розширені методики малоінвазивних втручань в торакальній хірургії, удосконалено лікування хворих екстракорпоральними методами детоксикації.

Помітного розвитку зазнали діагностичні служби: встановлено новий апарат комп’ютерної спіральної томографії, відкрито кабінет пункційної біопсії та моніторингу патології щитовидної залози. Подальшого розвитку набула лабораторна діагностика. На придбаній новій апаратурі запроваджено 270 методик необхідних для діагностики та контролю лікування. Застосовуються методики для визначення глюкозильованого гемоглобіну, ліпідного обміну, агрегації тромбоцитів, мікроальбумінурії, проводяться бактеріологічні та цитохімічні дослідження. У 2018 році відкрита лабораторія полімеразної ланцюгової реакції.

Багато уваги приділяється удосконаленню наукової організації праці та управлінню. Впроваджена інформаційно-госпітальна система по обробці та аналізу медико-статистичної інформації, бухгалтерського обліку, кадрового складу персоналу лікарні. Розширена мережа користувачів персональними комп’ютерами від приймального відділення до сестринського поста. Запроваджені і відпрацьовані програми «Медстат», «Стаціонар», «Поліклініка», «Бухгалтерія», «Кадри», «Облік роботи медкомісії по видачі медичних висновків на володіння зброєю».

Активно вирішуються господарські проблеми: здійснені численні капітальні та поточні ремонти відділень, функціонують палати для учасників бойових дій та ветеранів війни, палати підвищеного комфорту. Відкрита централізована киснева станція, нова авто мийка, вертолітний майданчик для екстреного транспортування хворих, проводяться роботи по благоустрою території.

Відповідно до Угоди про співробітництво і партнерство між департаментом охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА та управлінням здоров’я повіту Марамуреш (Румунія), неодноразово здійснювали обмін делегаціями керівників закладів, лікарів та медичних сестер з вивчення досвіду роботи. Неодноразово відвідували по обміну досвідом медичні заклади Польщі.

Проведені заходи 2015 року:

1.Оптимізація ліжкового фонду проведена з у рахуванням нормативних потреб та використання спеціалізованих ліжок:
- перепрофілізовано 5 ліжок травматологічних у ліжка тора кальної хірургії;
- з 01.01.2016 року скорочено 5 ліжок судинної неврології і заклад в цілому функціонує на 785 ліжках.

2.Успішно пройшла чергова акредитація обласної клінічної лікарні, підтверджена вища кваліфікаційна категорія. Була проведена активна робота всіх працівників лікарні по розділах діяльності, розроблені та по впроваджені локальні клінічні протоколи у всіх відділеннях.

3. з 2014 року в закладі запроваджена система управління якістю. 21 жовтня 2015 року пройшов зовнішній наглядовий аудит на підтвердження сертифікату відповідності закладу міжнародним стандартам в сфері якості, охорони навколишнього середовища та безпеки праці. Були виявлені 5 невідповідностей, які були виправлені протягом тижня.

4.Активно проводились лікарські конференції та переривисті курси спеціалістів області за участю наших працівників - обласних позаштатних спеціалістів, працівників кафедр на базі нашої лікарні – за рік проведено 111 заходів.

5.На базі урологічного відділення 17 квітня 2015 року обласної клінічної лікарні пройшов майстер-клас з оперативної онкоурології. Захід відбувся за сприяння головного лікаря ОКЛ Грищука О.І. На запрошення Прикарпатських урологів до Івано-Франківська прибув завідувач урологічним відділенням Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Дійчук Ю.П., щоб поділитись досвідом проведення оперативних втручань при онкоурологічній патології. Проведені наступні операції: радикальна простатектомія хворому з новоутвором передміхурової залози; резекція нирки та лапароскопічна радикальна нефректомія з приводу злоякісного новоутвору нирки.

6. З 2014 року триває тісна співпраця між обласною клінічною лікарнею та Краківським спеціалізованим шпиталем ім. Яна Павла II . 22 червня 2015року у м. Кракові за сприянням Генерального консула України п. В. Максименка відбулося підписання Угоди про співпрацю та партнерство між обласною клінічною лікарнею м. Івано - Франківська та Краківською спеціалізованою лікарнею ім. Івана Павла II.
В рамках Угоди про співпрацю та партнерство в серпні 2015року обласній клінічній лікарні колегами з Республіки Польща була надана гуманітарна допомога. А саме, було передано реанімаційне та лабораторне обладнання та функціональні ліжка.

7. 18 грудня 2015 року після капітального ремонту відбулось урочисте відкриття оновленого відділення судинної неврології з сучасним блоком інтенсивної терапії європейського рівня – «stroke-unite» на 6 ліжок. Придбано 6 моніторів спостереження , дефібрилятор, сучасна ультразвукова апаратура, забезпечено централізовану подачу кисню. Крім того, суттєво покращені умови перебування пацієнтів в стаціонарних палатах. На ремонт і придбання обладнання було використано 273 тис грн.. з фонду соціального захисту, 257 тис. грн.. зі спец. фонду лікарні, на 51 тис грн. отримано гуманітарної допомоги.

8. Поновлена ліцензія Державного комітету України з питань контролю за наркотиками на предмет їх придбання, зберігання, перевезення, використання та знищення.

9. Продовжується вивчення питання реорганізації приймального відділення у відділення невідкладної допомоги. 2016 року відкрита друга реєстратура приймального відділення, що дало можливість розділити потоки ургентної та планової госпіталізації. Для зручності пацієнтів реєстратура розміщена в поліклінічному корпусі.

10. В нейрохірургічній операційній встановлено сучасний операційний мікроскоп, вартістю понад 4,5 млн. грн., придбаний за кошти місцевого бюджету.

11. Розпочатий монтаж та встановлення рентгендіагностичних цифрових комплексів та рентгенографічних систем, отриманих по програмі «Здоров’я нації».

12. В рамках В підписаного Меморандуму про співпрацю між обласною клінічною лікарнею м.Івано-Франківська та Краківською спеціалізованою лікарнею ім. Яна Павла ІІ, 22 квітня 2016 року делегація лікарів ОКЛ у складі 38 осіб, серед яких спеціалісти з кардіології та судинної хірургії, рентгенології та ультразвукової діагностики, взяла участь у І Польсько-Українській конференції «Серцево-судинні захворювання в 2016 році». Активну участь у організації конференції брав головний лікар ОКЛ Грищук О.І.

13. 2016 року проведений ремонт гематологічного відділення та блоку інтенсивної терапії, підведений централізований кисень до палат, продовжується комплектація медичною апаратурою.

14. В обласній клінічній лікарні постійно проводиться анкетування пацієнтів з вивчення якості обслуговування та задоволеності перебування та лікування в закладі.

Головний лікар обласної клінічної лікарні м. Івано-Франківська, Заслужений лікар України, має вищу кваліфікаційну категорію з організації та управління охороною здоров’я, кандидат медичних наук, лікар-хіруг-стоматолог вищої кваліфікаційної категорії.

Народився 8 червня 1974 року в містечку Городенка, що на Івано-Франківщині в сім’ї медичних працівників. Середню школу закінчив вже у м.Івано-Франківську, куди згодом переїхала на постійне місце проживання вся родина.

1995 року закінчив Івано-Франківську медичну академію за фахом стоматологія. 1995-1996 роках на базі спеціалізованого відділення щелепно-лицевої хірургії обласної клінічної лікарні м.Івано-Франківська пройшов інтернатуру за «спеціальністю хірургічна стоматологія».

З 1996 року по 2008 рік працював на посаді лікаря хірурга –стоматолога відділення щелепно-лицевої хірургії, одночасно працював на кафедрі дитячої стоматології, де 2004 року захистив кандидатську дисертацію, а з 2005 року – доцент кафедри дитячої стоматології.

2008 року Грищук Остап Іванович очолив колектив обласної клінічної лікарні. Автор 28 наукових робіт, 2 раціоналізаторських пропозицій, неодноразовий учасник міжнародних та Всеукраїнських конференцій з питань хірургічної стоматології.

У 2009 році нагороджений грамотою Івано-Франківської обласної державної адміністрації, 2012 року – Грамотою Голови Комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я «Флагмани сучасної медицини».

У 2016 році отримав почесне звання «Заслужений лікар України».

Веде активний спосіб життя, захоплююся футболом, гравець лікарняної футбольної команди. З інших видів спорту – захоплюється великим тенісом. Також багато і активно подорожує. Плани на майбутнє – пов’язані з професійною діяльністю. Докласти максимум зусиль на розвиток медицини Прикарпаття, щоби рівень надання медичної допомоги у нас був не нижче, ніж у Європі.

Впродовж останніх років основна увага направлена на оснащення закладу новою лікувально-діагностичною апаратурою та обладнанням. Інтенсивно впроваджуються новітні медичні технології, найсучасніші методи діагностики та лікування, освоюються прогресивні оперативні втручання, а саме розширення малоінвазивної та ендоскопічної хірургії.

Стрімко набуває розвитку кардіохірургія: вперше в області проведена операція на відкритому серці, на новому рівні розпочато оперативні втручання на магістральних судинах, збільшився обсяг операцій зі встановлення кардіостимуляторів, проведення коронарографій, стентування та емболізації судин. Вперше в області виконана операція по видаленню пухлини нирки лапароскопічним методом, розширені методики малоінвазивних втручань в торакальній хірургії, удосконалено лікування хворих екстракорпоральними методами детоксикації.

Помітного розвитку зазнали діагностичні служби: встановлено новий апарат комп’ютерної спіральної томографії, відкрито кабінет пункційної біопсії та моніторингу патології щитовидної залози. Подальшого розвитку набула лабораторна діагностика. На придбаній новій апаратурі запроваджено 270 методик необхідних для діагностики та контролю лікування. Застосовуються методики для визначення глюкозильованого гемоглобіну, ліпідного обміну, агрегації тромбоцитів, мікроальбумінурії, проводяться бактеріологічні та цитохімічні дослідження. У 2018 році відкрита лабораторія полімеразної ланцюгової реакції.

Багато уваги приділяється удосконаленню наукової організації праці та управлінню. Впроваджена інформаційно-госпітальна система по обробці та аналізу медико-статистичної інформації, бухгалтерського обліку, кадрового складу персоналу лікарні. Розширена мережа користувачів персональними комп’ютерами від приймального відділення до сестринського поста. Запроваджені і відпрацьовані програми «Медстат», «Стаціонар», «Поліклініка», «Бухгалтерія», «Кадри», «Облік роботи медкомісії по видачі медичних висновків на володіння зброєю».

Активно вирішуються господарські проблеми: здійснені численні капітальні та поточні ремонти відділень, функціонують палати для учасників бойових дій та ветеранів війни, палати підвищеного комфорту. Відкрита централізована киснева станція, нова авто мийка, вертолітний майданчик для екстреного транспортування хворих, проводяться роботи по благоустрою території.

Відповідно до Угоди про співробітництво і партнерство між департаментом охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА та управлінням здоров’я повіту Марамуреш (Румунія), неодноразово здійснювали обмін делегаціями керівників закладів, лікарів та медичних сестер з вивчення досвіду роботи. Неодноразово відвідували по обміну досвідом медичні заклади Польщі.

Проведені заходи 2015 року:

1.Оптимізація ліжкового фонду проведена з у рахуванням нормативних потреб та використання спеціалізованих ліжок:
- перепрофілізовано 5 ліжок травматологічних у ліжка тора кальної хірургії;
- з 01.01.2016 року скорочено 5 ліжок судинної неврології і заклад в цілому функціонує на 785 ліжках.

2.Успішно пройшла чергова акредитація обласної клінічної лікарні, підтверджена вища кваліфікаційна категорія. Була проведена активна робота всіх працівників лікарні по розділах діяльності, розроблені та по впроваджені локальні клінічні протоколи у всіх відділеннях.

3. з 2014 року в закладі запроваджена система управління якістю. 21 жовтня 2015 року пройшов зовнішній наглядовий аудит на підтвердження сертифікату відповідності закладу міжнародним стандартам в сфері якості, охорони навколишнього середовища та безпеки праці. Були виявлені 5 невідповідностей, які були виправлені протягом тижня.

4.Активно проводились лікарські конференції та переривисті курси спеціалістів області за участю наших працівників - обласних позаштатних спеціалістів, працівників кафедр на базі нашої лікарні – за рік проведено 111 заходів.

5.На базі урологічного відділення 17 квітня 2015 року обласної клінічної лікарні пройшов майстер-клас з оперативної онкоурології. Захід відбувся за сприяння головного лікаря ОКЛ Грищука О.І. На запрошення Прикарпатських урологів до Івано-Франківська прибув завідувач урологічним відділенням Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру Дійчук Ю.П., щоб поділитись досвідом проведення оперативних втручань при онкоурологічній патології. Проведені наступні операції: радикальна простатектомія хворому з новоутвором передміхурової залози; резекція нирки та лапароскопічна радикальна нефректомія з приводу злоякісного новоутвору нирки.

6. З 2014 року триває тісна співпраця між обласною клінічною лікарнею та Краківським спеціалізованим шпиталем ім. Яна Павла II . 22 червня 2015року у м. Кракові за сприянням Генерального консула України п. В. Максименка відбулося підписання Угоди про співпрацю та партнерство між обласною клінічною лікарнею м. Івано - Франківська та Краківською спеціалізованою лікарнею ім. Івана Павла II.
В рамках Угоди про співпрацю та партнерство в серпні 2015року обласній клінічній лікарні колегами з Республіки Польща була надана гуманітарна допомога. А саме, було передано реанімаційне та лабораторне обладнання та функціональні ліжка.

7. 18 грудня 2015 року після капітального ремонту відбулось урочисте відкриття оновленого відділення судинної неврології з сучасним блоком інтенсивної терапії європейського рівня – «stroke-unite» на 6 ліжок. Придбано 6 моніторів спостереження , дефібрилятор, сучасна ультразвукова апаратура, забезпечено централізовану подачу кисню. Крім того, суттєво покращені умови перебування пацієнтів в стаціонарних палатах. На ремонт і придбання обладнання було використано 273 тис грн.. з фонду соціального захисту, 257 тис. грн.. зі спец. фонду лікарні, на 51 тис грн. отримано гуманітарної допомоги.

8. Поновлена ліцензія Державного комітету України з питань контролю за наркотиками на предмет їх придбання, зберігання, перевезення, використання та знищення.

9. Продовжується вивчення питання реорганізації приймального відділення у відділення невідкладної допомоги. 2016 року відкрита друга реєстратура приймального відділення, що дало можливість розділити потоки ургентної та планової госпіталізації. Для зручності пацієнтів реєстратура розміщена в поліклінічному корпусі.

10. В нейрохірургічній операційній встановлено сучасний операційний мікроскоп, вартістю понад 4,5 млн. грн., придбаний за кошти місцевого бюджету.

11. Розпочатий монтаж та встановлення рентгендіагностичних цифрових комплексів та рентгенографічних систем, отриманих по програмі «Здоров’я нації».

12. В рамках В підписаного Меморандуму про співпрацю між обласною клінічною лікарнею м.Івано-Франківська та Краківською спеціалізованою лікарнею ім. Яна Павла ІІ, 22 квітня 2016 року делегація лікарів ОКЛ у складі 38 осіб, серед яких спеціалісти з кардіології та судинної хірургії, рентгенології та ультразвукової діагностики, взяла участь у І Польсько-Українській конференції «Серцево-судинні захворювання в 2016 році». Активну участь у організації конференції брав головний лікар ОКЛ Грищук О.І.

13. 2016 року проведений ремонт гематологічного відділення та блоку інтенсивної терапії, підведений централізований кисень до палат, продовжується комплектація медичною апаратурою.

14. В обласній клінічній лікарні постійно проводиться анкетування пацієнтів з вивчення якості обслуговування та задоволеності перебування та лікування в закладі.

(095) 303-42-42

Моб. номер Vodafone

(097) 303-42-42

Моб. номер Kyivstar

103

безкоштовно зі стаціонарних та мобільних

Івано-Франківськ, вул. Федьковича, 91

Адреса лікарні

КОНТАКТИ

(095) 303-42-42

Моб. номер Vodafone

(097) 303-42-42

Моб. номер Kyivstar

103

безкоштовно зі стаціонарних та мобільних

Івано-Франківськ,
вул. Федьковича, 91

Адреса лікарні

© 2023 КНП ОКЛ

МЕНЮ